Ogólnie O nas Utwory Wydarzenia Galeria Inne
 

Poniższe fotografie znajdują się również w Galerii

WYDARZENIA 

 

 

II Diecezjalny Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych - Łomża, 8 maja 2005r.

 

Przegląd rozpoczął się (i zakończył) Hejnałem Podlaskim odegranym przez strażaków orkiestry OSP Kolno - Piotrka Gębarskiego, Grześka Banacha i Piotrka Zalewskiego. W przeglądzie uczestniczyło blisko 200 osób. Organizatorem i głównym koordynatorem jest ks. dr Józef Łupiński - kapelan strażaków diecezji łomżyńskiej. Msza święta rozpoczęła się o godzinie 12.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Celebrował ją ks. prałat dr Jan Sołowianiuk. Podczas mszy kolneńska orkiestra OSP wykonała utwór pt. "My chcemy Boga" pod batutą naszego kapelmistrza Mieczysława Parzycha. Orkiestra z Ostrowi Mazowieckiej zaprezentowała utwór pt. "Królowej Anielskiej Śpiewamy", natomiast orkiestra z Wyszkowa wraz ze śpiewem wykonała znaną "Barkę". Po mszy orkiestry spotkały się na Ołtarzu Papieskim, gdzie odbyły się prezentacje utworów w wykonaniu orkiestr z Kolna, Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Różana, Wysokiego Mazowieckiego i Wyszkowa. Kolneńska orkiestra dostała wyróżnienie starosty łomżyńskiego w kategorii "utwór tradycyjny", którym był "Holiday in Austria". Utworem współczesnym, odegranym przez naszą orkiestrę było "Quando Quando".

 

 

Wnętrze Sanktuarium, w którym odbyła się msza św. dla strażaków

 

Wartym podkreślenia wydarzeniem było wykonanie przez wszystkie orkiestry razem utworu "Gaude Mater" pod batutą dyr. pana Bieganowskiego, wieloletniego kapelmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

 

Po konkursie i rozdaniu wyróżnień, orkiestry spotkały się na Fortach w Piątnicy, przy tradycyjnej wojskowej grochówce. Tam można było wymienić się poglądami i opiniami o pracach orkiestry, życiu i swoich problemach, planach itp. Miło wspominamy to wydarzenie.

 

Patronem medialnym wydarzenia była telewizja Białystok i radio Nadzieja.

 

Kilka fotografii z tego wydarzenia i inne orkiestry:

 

Nasza orkiestra

 

Nasza orkiestra

 

Koncert orkiestry z Ostrowi Mazowieckiej

 

Koncert orkiestry z Ostrowi Mazowieckiej

 

Balet orkiestry z Ostrowi Mazowieckiej

 

Balet orkiestry z Wyszkowa

 

Koncert orkiestry z Wyszkowa

 

Nasi orkiestranci wracają do domu

 

 

Główna | Na górę

 

 ::: © Copyright by Duda Sylwester, Kolno 2004 :::